İzmir Buca Huzur Evi

İzmir Buca huzurevi sayesinde yaşlıların kalabilecekleri ve barınabilecekleri bir yerleri oluyor. Yaşlılara özel olarak kurulmuş olan bu kurumlar daha önceleri az miktarda ve bakımı iyi olmasa da teknolojinin gelişmesi ile birlikte bakımlar da, aktiviteler de çok daha iyi bir hale geldi. Bu sayede yaşlı bireyler günlerinin çoğunu aktivite, spor vb. şeyleri yaparak geçirebiliyor. Yaşlıların huzur evine girebilmeleri için belli bir yaşta olmaları gerekiyor. Özel kuruluşların bakım evleri 55 yaş ve üzerini kabul ediyor. Özel huzur evlerinin bakımları çok daha iyi ve çok daha donanımlıdır. Yaşlılar istedikleri zaman buradan ayrılabilirler. Buraya kayıt olabilmek için belli nitelikleri taşıyor olmaları gerekir.

Kimler Huzur Evine Yerleşir?

İzmir Buca huzurevi oldukça kaliteli bir şekilde hizmet veriyor. Burada kalan bireyler hizmetten oldukça memnunlar. Huzur evine yerleşmek isteyen kişiler yaşlı bireylerdir. Bu bireylerin çoğu yalnız kaldıkları için bu huzur evlerine geliyor. Hiç kimsesi olmayan yaşlılar bakıma muhtaç olduklarından dolayı bu kuruluşlara yerleşiyorlar.

Bazen de ailesi olsa bile kimseye muhtaç olmak istemeyenler bu bakım evlerini tercih ediyorlar.  Huzur evleri her hasta için özel bir bakım sağlar, hastaların kişisel bakımları düzenli olarak yapılır. Yeme içme ile alakalı herhangi bir durumun söz konusu olması mümkün değildir, hastaları ziyarete gelen kişiler ile görüştürülürler.

Hastalara Verilen Hizmetler Nelerdir?

İzmir Buca huzurevi yaşlı bireylerin yeni evidir. Kimsesi olmayan ya da biri tarafından terk edilen yaşlı bireyler huzur evlerine yerleşerek daha sağlıklı ve güzel bir ömür geçirebilirler. Her hastanın ayrı yatağı bulunuyor. Bu yataklar düzenli olarak değiştiriliyor ve temiz çarşaflar seriliyor. Hastaların aktivitelere katılım sağlaması için uzmanlar öncülük ediyor.

Hastalara sağlıkları ile ilgili gerekli bilgiler veriliyor. Hastalara doktorlar, hasta bakıcılar ve hemşireler bakıyor. Yaşlı bireylerin odasında her gün temizlik yapılır. Yaşlıların birbirleri ile sosyalleşmesi için ortak yaşam alanları bulunur. Yemekhane, televizyon odası, kafeterya, bahçe gibi yerler ortak yaşam alanlarıdır. Yaşlılar burada son derece güvende olmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked