İzmir Huzurevi

İzmir huzurevi bulunmuş oldukları yere göre birçok yaşlının daha rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamlarını idame ettirebilmeleri adına gerekli olan önlemleri alarak hizmet sağlar. Aynı zamanda yaşlı bakım ve güçlendirme merkezi olarak da adlandırılan İzmir huzurevi, kişilerin kendi odalarında rahat bir yaşam sürebilmesi için geniş alanlara sahiptir.

Özel olarak hizmet veren huzurevleri içerisinde yer alan bu kurumlar, kendilerine bakabilecek durumda olan yaşlıların ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve sosyalleşmeleri olanak sağlamak amaçlı olarak inşa edilmiştir. Bunun yanı sıra İzmir huzurevleri hem erkeklerin hem de bayanların birbiriyle olan sosyalleşmesini ve iletişimine olanak sağlar.

Kurum içerisinde yer alan hobi odaları bireylerin el becerilerinin geliştirilmesi ve fizik tedavisinde yardımcı olabilmesi adına tercih edilir. Ayrıca sakinlik ve rahat bir yaşam sürmek isteyen 60 yaş üstü tüm bireyler özel huzurevlerinde tercih edebilirler.

Otel Konforu ve Ev Huzuru

İzmir huzurevi, kapasitesi ve yaşam tarzı olarak ev konforunda fakat otel gibi hizmet alınmasına olanak tanır. Bu nedenle yaşlılar kalan hayatlarını istedikleri şekilde güven içerisinde geçirebilirler. Sadece bayanların ve sadece erkeklerin bulunmuş olduğu huzurevleri biraz daha can sıkıntısı yaşayabilecekleri düşünüldüğü için genellikle karma olarak hizmet vermeye karar vermiştir.

Karma huzurevleri bireylerin birbirine olan ilgisi ile birlikte hayata daha fazla bağlanabilmelerini sağlamıştır.  Yapılan araştırmalarda bireyler burada konakladıkları süre içerisinde daha fazla ve uzun yaşarlar. Bu sosyalleşmenin ne kadar önemli olduğunun bir kanıtıdır.

Fiyatlandırma ve Özel Bakım

İzmir huzurevi hakkında detaylı bilgi edinmek isteniyor ise internet üzerinden araştırma yapılabilir. Aynı zamanda bu kurumlar gerekli izinlerin alınarak kültürel ve sosyal faaliyetlere katılması konusunda da yaşlıları destekler. Daha öncesinden belirlenmiş olan zamanlarda ziyaretçilere açıktır.

Fakat ziyaretçilerin orada konaklayan huzurevindeki kişiler ile akraba olması ya da bir bağının olması gibi durumlar göz önünde bulundurmaksızın ziyaretleri kabul ederler. Yaşlı bakım ve güçlendirme merkezi olarak adlandırılan bu yerlerde her türlü fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti de sağlanmaktadır. Bu kuruluşlar içerisinde fiyatlandırmalar farklı olduğu için net bir ücret bilgisi verilememektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked