İzmir Özel Huzurevleri

İzmir özel huzurevleri, belirli bir yaş almış kişilerin tercih ettiği kurumlardır. Bu kurumlar içerisinde kişiler yalnız kalmaz sosyal aktivitelere katılabilmek ve diğer insanlarla sosyal bir bağ oluşturabilmek adına da konaklamalarını gerçekleştirebilirler. Bunun yanı sıra İzmir özel huzurevleri içerisinde kişinin barınabilmesini sağlayan özel tek kişilik ya da çift kişilik odalar mevcuttur.

Uygun görülmesi durumunda ve tercih edilmesi durumunda 3 ya da 4 kişilik huzurevleri odaları da yine hastaların konaklayabilmesine imkân tanır. Yaşanabilecek sağlık problemlerin önüne geçilebilmesi için bütün yaşlıların ayrı olarak beslenme programına uyması beklenir. Bu nedenle hasta bakıcılar özenli bir şekilde hastalara yardımcı olurken gene yemek ve içmek gibi konularda sürekli olarak kontrol gerçekleştirirler.

Kişiye Özel Hizmet Sağlanır

Huzurevleri içerisinde dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmesi yasaktır. Bu nedenle kalp, tansiyon ya da şeker gibi problemleri olan aynı zamanda alerjik problemler yaşayan yaşlılar için bu durum son derece önemlidir. Bunun önüne geçilebilmesi adına gerekli kontroller düzenli olarak hasta bakıcılar ve özel bakım hemşireleri tarafından sağlanır. Ayrıca yaşlıların geçirmiş olduğu ameliyatlar ve operasyonlar sonucunda fizik tedavi durumu söz konusu ise ilaç ile desteklenmesi gerekir.

Belirlenen saatlerde bu kontroller sağlanır ve gerekli yardımlar yapılır. Burada amaç yaşlıların kalan hayatlarını daha iyi ve daha kaliteli bir şekilde geçirebilmelerini sağlamaktır. Bu nedenle yaşlılar ağrısız ve huzur dolu yeni yaşamlarına İzmir özel huzurevleri sayesinde kavuşabilir.

Özel Aktiviteler ve Kültür Yarışmaları

Buradaki sosyal alanlar kişilerin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi adına da en çok tercih edilen ve vakit geçirilen yerlerdir. Kitap okuma köşeleri, televizyon odası ve spor salonları gibi yerler İzmir özel huzurevlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Burada uygun fiyatlı olarak konaklamayı gerçekleştirirken aynı zamanda erkek ya da bayan kişiler ile daha da sosyalleşmek adına arkadaşlık kurulabilir.

Bu arkadaşlıklar kalıcı olmasından ve uzun seneler beraber yaşanabilmesi açısından oldukça önemlidir. Kişilerin hayata bakış açılarını değiştirir ve kendilerini iyi hissederler. Bu nedenle sosyalleşmek için birçok aktiviteye izin verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked