İzmir Narlıdere Huzurevi

İzmir Narlıdere huzurevi, belirli bir yaşın üstündeki kişilerin barınabilmesine, aynı zamanda kalan yaşamların huzurlu bir şekilde geçirebilmelerine olanak tanıyan bir kurumdur. Bu kurum içerisinde bireyler kendilerini huzurlu hissederken aynı zamanda sosyalleşebilirler. İzmir Narlıdere huzurevi yapılan çalışmalar ve uyulan prosedürler kapsamında birçok yaşlıya hizmet vermek amacıyla deneyimli personellerden oluşan bir ekip ile çalışır. Aynı zamanda İzmir Narlıdere huzurevi içerisinde yaşanabilecek her türlü sağlık problemlerine karşı 24 saat hizmet verilir.

Kayıt İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Huzurevine kayıt yaptırabilmek isteyen kişilerin belirli şartlara uyması gerekir. Bu şartlar içerisinde esneklik sağlanamaz. Kayıt işlemleri sırasında gerekli olan şartları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • 60 yaş üstünde olmak
  • Zihinsel engeli bulunmamak
  • Nörolojik ya da alzaymır problemleri yaşamamak
  • Alkol bağımlılığı ya da uyuşturucu bağımlılığı bulunmaması
  • Kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitede olmak
  • Diğer yaşlılarla problem çıkarmayacak şekilde aksi davranışlar içerisinde bulunmamak
  • Yatalak olmamak ve tekerlekli sandalyeye bağlı kalmamak

Bu şartlar yerine geldiği sürece tüm erkek ve kadınlar İzmir Narlıdere huzurevi içerisinde barınabilecek şekilde kayıtlarını sağlayabilirler.

Her Daim Sağlık Desteği

Herhangi bir sağlık desteğine ihtiyaç duyulması durumunda deneyimli hasta bakıcılar yardımcı olur. Burada amaç kişilerin daha önceden var olan sosyal olan yaşamlarını aktif bir şekilde devam etmelerini sağlamaktır. İzmir Narlıdere huzurevi içerisinde bireylerin zaman geçirebilmesi için belirli noktalar bulunur. Bu noktalar dinlenme odaları, kütüphane, televizyon odası, hobi odaları ve oyun odalarıdır.

Yaşlılar kendileri gibi belirli bir yaş üstünde olan kişiler ile daha fazla vakit geçirerek birbirlerine destek olurlar. Yönetmeliğe uygun şekilde tasarlanmış olan odalarda, bireyler kendi özel alanlarını da belirleyebilir.

Lüks Konaklama İmkânı

Tek kişilik ya da çift kişilik odalarda barınma imkânı sağlayan İzmir Narlıdere huzurevi, aynı zamanda kişiye özel fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti de sağlayabilir. Bunun için kayıt işlemleri sırasında ihtiyaçlar tam olarak belirlenmeli ve destek istenmelidir. Kesintisiz hizmet veren ve sürekli olarak kontrol sağlanan bu merkezlerde aynı zamanda kişiler rahat hareket edebilmesi adına özgür bırakılır. Bu durum kendilerini evlerindeymiş gibi hissetmelerini sağlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked